BEAUVAIS-NORD-EST
LEROY Sandrine FN
VIGUIER Thibaud SOC
JOLY Thomas EXD
THIERRY Benoît ECO
HAUDOIRE Richard UMP
AURY Thierry COM
BEAUVAIS-SUD-OUEST
CHENU Sébastien UMP
HOUSSIN Sylvie SOC
CROIZE Jean-Yves FN
FOUET Annie EXD
VIEUBLED Gérard VEC
RIPART Pierre COM
CHAUMONT-EN-VEXIN
HOBEAU Monique FN
WEISS Olivier SOC
VIROLLE Philippe PG
LEMAITRE Gérard DVD
LERAILLE Jacques VEC
CRÈVECOEUR-LE-GRAND
BAUDEAU Mickaël FN
FONTAINE Michel VEC
BECART Dominique COM
MABIRE Pierre DVG
LAURENT Bruno SOC
COET André UMP
FORMERIE
QUIGNON Michel FN
BOUS William DVG
DECORDE Gérard UMP
PERIMONY Patrick RDG
MARSEILLE-EN-BEAUVAISIS
DUVAL Nicole FN
BISSCHOP Daniel DVD
BION Claude COM
GUIMARAES Elisabeth VEC
DUBUT Isabelle SOC
NOAILLES
ITALIANI Florence FN
MANCEL Jean-François UMP
CUVILLIER Jean-Michel COM
PAGNY Laurent RDG
GIRET Jean-Claude DVD
VEILLERETTE François VEC
SONGEONS
FELZ Daniel FN
CRIGNON Michel EXD
MAUGEZ Thierry RDG
DURAND Dominique DVD
LAGNEAU Frédéric VEC
FROISSY
BESSON Catherine FN
BAECKELANDT Josiane RDG
VASSELLE Alain UMP
FONTAINE Jacqueline VEC
MOUY
FOUCHARD André FN
DELAFONTAINE Anne-Claire SOC
DINARD Christelle ECO VAN-PARYS Christian UMP
MATHIEU Clotilde COM
SAINT-JUST-EN-CHAUSSÉE
DUCHEMIN Bernard FN
DESMEDT Frans UMP
GOES Michel SOC
QUESNEL Gérard COM
GUISCARD
THIERRY Annie FN
LECOMTE Gérard SOC
HARDY André COM
CAVE Alexandre UMP
DELAVENNE Thibaut DVG
LASSIGNY
PORTET Cyril FN FN
JEANDEL Bertrand VEC
DAUCHELLE Sandrine UMP
FRAU Thierry SOC SOC
BRIESMALIEN Frédéric COM
NOYON
GUINIOT Michel FN FN
BAYART Yves COM COM
PATERNOTTE Yves AUT
DEGUISE Patrick SOC
RIBECOURT
SIMON Christelle FN
DELESALLE Amaury ECO
CARVALHO Patrice COM
SERVAIS Claude UMP
CREIL-NOGENT-SUR-OISE
GUINIOT Laurent FN FN
RATINAUD Philippe VEC
ROUX-KÖSLIN Daniel UMP
WEYN Gérard SOC
ROBERT Claude DVD
CESBRON Yvette COM
LEBRETON Alain EXG
BENKHEROUF Djamal DVG
CRÉPY-EN-VALOIS
LETOURNEUR Jean-Paul FN
FURET Jérôme SOC
BRIATTE Hubert UMP UMP
CHOROWICZ Sylvie EXG
MASURE Hélène COM
PONT-SAINTE-MAXENCE
MOREAU Georges FN FN
HRMO Jean-Claude UMP
DELMAS Michel SOC SOC
JEANNEROT Michel ECO
FLAMENT Georges PG PG
SENLIS
TROSZCZYNSKI Mylène FN
LEBAS Nathalie M-NC
BABILOTTE-BASKE Alexandre MODM
CANTER Jean-Christophe M
PREVOST Marie-Laurence COM
BASCHER Jérôme UMP
LACROIX Elena VEC
MARIANI Jean-Marie SOC
MOULY Bernard DVD
CHANTILLY
BOUSSARD Elisabeth FN
MARCHAND Patrice UMP
LOUIS-DIT-TRIEAU Dominique SOC
CANON Patrick VEC
BERGER Céline COM
CASTEL William MODM
http://www.courrier-picard.fr/courrier/Picardie-Express/La-liste-des-candidats-aux-cantonales3